ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ

Дата: 09.06.2021 18:43

Відповідно до п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, земельний податок - це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності (ст.269, 270 ПКУ).

ПОВІДОМЛЯЄМО, що відповідно до Податкового кодексу України, від сплати земельного податку звільняються:

- інваліди I та ІІ групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери за віком;

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993 року №3551 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Фізичні особи-пенсіонери, яким була призначена пенсія за віком на пільгових умовах, не мають право на пільгу щодо сплати земельного податку, якщо вони не досягли пенсійного віку, однак в пенсійному посвідчення зазначено «пенсіонер за віком». Такі фізичні особи-пенсіонери мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв), після досягнення ними пенсійного віку (60 років).

Пенсіонери, які досягли 60-річного віку, мають подати заяву та пенсійне посвідчення для отримання пільги на сплату земельного податку. Документи громадянам-пенсіонерам потрібно подавати до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки:

- в Мамаївську сільську раду за адресою - с. Мамаївці, вул. Шевченка, 91;

- в інших населених пунктах громади за місцем проживання особи.

ТЕРМІН СПЛАТИ ПОДАТКУ:  до 15 серпня 2021 року.

Телефон для довідок: +380997522188