Центр надання соціальних послуг
Закон України «Про соціальні послуги» визначено основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, які спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізування їх негативного впливу на осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Складні життєві обставини - обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно.
Чинники, що можуть зумовити складні життєві обставини:
- похилий вік;
- часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;
- невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування;
- психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;
- інвалідність;
- бездомність;
- безробіття;
- малозабезпеченість особи;
- поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків;
- ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;
- втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;
- жорстоке поводження з дитиною;
- насильство за ознакою статі;
- домашнє насильство;
- потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;
- шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.
Соціальні послуги - це дії, спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб/сімей, які в них перебувають. Особі/сім’ї можуть надаватися одна або одночасно декілька соціальних послуг.
Основними напрямками соціальних послуг є соціальна профілактика (запобігання виникненню складних життєвих обставин та/або потрапляння особи/сім’ї в такі обставини), соціальна підтримка (сприяння подоланню особою/сім’єю складних життєвих обставин), соціальне обслуговування (мінімізація для особи/сім’ї негативних наслідків складних життєвих обставин, підтримка їх життєдіяльності, соціального статусу та включення у громаду).
Надання соціальних послуг у Мамаївській сільській раді здійснюють: відділ соціального захисту населення Мамаївської сільської ради, "Центр надання соціальних послуг" Мамаївської сільської ради.
Отримувачами соціальних послуг можуть бути особи/сім’ї, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.
КУ "Центр надання соціальних послуг" Мамаївської с/р
15 грудня 2022 року рішенням XVII сесії VIII скликання Мамаївської сільської ради було створено Комунальну установу «Центр надання соціальних послуг Мамаївської сільської ради.
Юридична адреса: Україна, 59343, Чернівецька обл., Чернівецький р-н., село Мамаївці, вул. Шевченка, 91. Телефони: +38 095 465 30 90, e-mail: mam_soccentr1512@gmail.com
Графік роботи:
Понеділок - п’ятниця: 08.30 - 17:30
Обідня перерва: 13:00 -14:00
Мета діяльності: надання соціальних послуг громадян похилого віку та сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.
Завданням центру надання соціальних послуг є
• виявлення та облік самотніх непрацездатних малозабезпечених громадян, які мають право на надання соціальних послуг;
• організація надання соціальних послуг громадянам.
Центр надання соціальних послуг Мамаївської сільської ради сприяє подоланню чи мінімізації складних життєвих обставин особам або сім’ї в найбільш оптимальний спосіб, шляхом взаємодії з родиною та її найближчим оточенням, залученням необхідних спеціалістів та координації дій у відповідності до потреб сім’ї та ресурсів громади.
Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Мамаївської сільської ради надаватиме соціальні послуги в порядку передбаченому діючим законодавством:
- за рахунок бюджетних коштів;
- з урахуванням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;
- за рахунок отримувача соціальних послуг/третіх осіб.
На отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів мають право:
- особи, які постраждали від торгівлі людьми;
- постраждалі від домашнього насильства;
- діти з інвалідністю;
- особи з інвалідністю І групи;
- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа до 23 років;
- сім’ї опікунів, піклувальників;
- прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу;
- сім’ї патронатних вихователів;
- особи, сукупний середньомісячний дохід яких не перевищує двох прожиткових мінімумів для відповідних категорій осіб.
Також за рахунок бюджетних коштів всім категоріям осіб надаються соціальні послуги з інформування, консультування та соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово).
На надання безоплатної соціальної послуги догляд вдома мають право особи похилого віку чи інваліди, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнанні інвалідами в установленому порядку.
З установленням диференційованої плати в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб. Середньомісячний сукупний дохід отримувача соціальних послуг для визначення права на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів або з установленням диференційованої плати визначається за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг, та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу його сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу.
За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги особам/сім’ям, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
Нормативна база
Надання соціальних послуг здійснюється відповідно до:
- Конституція України
- Закон України "Про соціальні послуги"
- Постанова Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 587 "Про організацію надання соціальних послуг"
- Постанова Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 року № 185 "Про затвердження критеріїв діяльності надавачів соціальних послуг"
- Постанова Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 428 "Про затвердження Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги"
- Постанова Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 429 "Про затвердження Порядку установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг"
- Постанова Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 450 "Деякі питання надання соціальних послуг шляхом соціального замовлення"
- Постанова Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 427 "Деякі питання здійснення контролю за додержанням вимог Закону України “Про соціальні послуги”
- Постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 року № 1417 "Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)"
- Наказ Міністерства соціальної політики України від 23 червня 2020 року № 429 "Про затвердження Класифікатора соціальних послуг"
- Наказ Міністерства соціальної політики України від 14 липня 2016 року № 762 "Про затвердження форм документів, необхідних для оформлення на обслуговування в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)"
- ДЕРЖАВНІ СТАНДАРТИ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ