Заклади охорони здоров'я

Амбулаторії загальної практики сімейної медицини ТОВ «Мак-Медик»

Амбулаторії загальної практики сімейної медицини ТОВ «Мак-Медик» працюють:

•  з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:15;
  •  субота з 9:00 до 14:00;
  • неділя - вихідний день.

ТОВ «Мак-Медик» розпочало діяльність з січня 2019 року в Мамаївцях та 20 листопала 2020 року відбулося відкриття амбулаторії в селищі Лужани. Приміщення медичних амбулаторій збудовано в рамках національного проекту «Доступна медицина»

Так, сьогодні ТОВ «Мак-Медик» обслуговують всі населені пункти громади.

У штаті працює 12 сімейних лікарів та 27 медсестер. З розрахунку на кількість населення, яку налічує наша громада - це достатньо, медична послуга, яка надаватиметься буде якісною та швидкою. В амбулаторії встановлено сучасне обладнання для лікування та діагностики різних захворювань, швидкого та якісного надання медичних послуг громадянам.

Згідно договору з Національною службою здоров’я ТОВ «Мак-Медик» надає 8 послуг, серед них: лабораторні послуги (наразі, у зв’язку із карантинними обмеженнями, лабораторія працює лише у смт. Лужани та вона обслуговує всю громаду).Всі лабораторні дослідження (забір матеріалів, вимірювання цукру в крові, електрокардіограма, тести на вагітність, ВІЛ-СНІД і ін.) здійснюються -  БЕЗКОШТОВНО.

Лабораторія працює щоденно за адресою смт. Лужани, вул. Центральна, 50 з 8:30 до 11:00 (адже цей час є рекомендованим для забору аналізів).  Аналізи є безкоштовними та результат дослідження здійснюється до кінця робочого дня.

З 2021 року в лабораторії здійснюються і платні аналізи (завдяки укладеному договору із приватною лабораторією Sante, яка знаходиться у м. Чернівці) такі, як: розширений аналіз крові, аналіз на алергени, біохімію крові і ін. Дослідження проводяться в приміщенні амбулаторії в  смт. Лужани.

На сьогоднішній день, в умовах пандемії, лікарями сімейної медицини ТОВ «Мак-Медик» проводиться безкоштовний забір біоматеріалів для лабораторного дослідження ПЛР - тестування на COVID - 19.

Завдяки налагодженій та скоординованій роботі з обласним лабораторним центром результат отримуємо на протязі 24 годин. Для жителів нашої громади лікарями ЩОДЕННО здійснюється також БЕЗКОШТОВНЕ експрес-тестування.

Особи, які повернулися з-за кордону та не мають симптоматики захворювання, не підпадають під безкоштовне ПЛР - тестування (згідно чинного законодавства) тому, вони зобов’язані здати платний ПЛР - тест в лабораторії за адресою м. Чернівці, вул. Гакмана, 5. А особи, які мають симптоми захворювання, обов’язково проходять огляд у сімейного лікаря та подальше спостереження з проведенням усіх необхідних аналізів.

На час пандемії створено 3 зони роботи амбулаторії:

1 - чиста зона;

2 - зона очікування пацієнтів, які знаходяться під підозрою;

3 - червона зона (маніпуляції, огляд хворих на COVID - 19).

Працівники амбулаторії загальної практики сімейної медицини виділили так звані ЧИСТІ ДНІ:

Вівторок та четвер  - проводиться огляд дітей, здійснюються планові щеплення, обстеження людей, які мають серцево-судинні, онкологічні і інші хронічні захворювання.

Такий механізм роботи вже налагоджений та є ефективним. На жаль практика показала, що саме під час проходження планових оглядів  - у людей фіксували початок розвитку пневмонії. Закликаємо всіх зважати на свій стан та проходити планові перевірки, адже якщо розвивається прихована пневмонія, проявляються симптоми значно пізніше з ускладненнями та наслідками. А також не забуваємо про інші хвороби, що можна виявити під час планових перевірок, хвороб, які існували ще до пандемії.

На території громади діє державна програма «Доступні ліки». Ця програма передбачена для певної категорії осіб, які мають можливість отримати ліки безкоштовно. За допомогою електронного рецепту можна отримати ліки в 4 аптечних пунктах на території нашої Мамаївської ОТГ.

Також працює програма «Пільгового рецепту». Навіть у період пандемії програма виконується та «пільговий рецепт» не був відмінений. Онкохворі отримують рецепт без обмеження, інші категорії громадян отримують рецепт згідно наказу Мамаївської сільської ради. Працює система тристоронньої угоди -  лікар (здійснює огляд, якщо людина підпадає під категорію - виписує рецепт)_аптечний пунк (відпускає ліки)_сільська рада (здійснює оплату, згідно акту виконаних робіт). Все прозоро та в рамках чинного законодавства.

На території Мамаївської ОТГ здійснюється ВАКЦИНАЦІЯ. Пункт щеплення знаходиться за адресою с. Мамаївці, вул. Кобилянська, 2Б - Амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Вакцинація проводиться щоденно.

Вакцинація - захист, бар’єр від інфекційних хвороб. Кожен вакцинований своїм прикладом закликає всіх жителів краю вакцинуватися, аби запобігти поширенню корона вірусної інфекції та здобути колективний імунітет. Та разом з тим процедура вакцинування є добровільною.

Дорогі жителі громади! Будьте уважними до себе та своїх близьких, літніх людей. Дотримуйтесь протиепідемічних рекомендації, щоб убезпечити себе від зараження:

• Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком
  • Вітайтеся без рукостискань
  • Уникайте скупчення людей
  • Дотримуйтесь дистанції більше 1 м!

Не займайтеся самолікуванням, звертайтеся до сімейного лікаря за кваліфікованою допомогою.