Мамаївська громада
Чернівецька область, Чернівецький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ОБЕРЕЖНО, КЛІЩІ!

Дата: 28.04.2021 17:11
Кількість переглядів: 432

Фото без опису

Сезон кліщів розпочато. Щороку саме на квітень-травень та серпень-вересень припидає пік активності кліщів. Тому варто подбати про безпеку. Ці невеликі створіння можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань.

Протягом цього періоду, з метою попередження укусів кліщів, необхідно дотримуватися чітких правил, а також пам’ятати, що на відкритих місцях, які прогріваються сонцем, знайти цих паразитів важко. Зазвичай, кліщі нападають у затінених частинах лісу з густими заростями трави та дрібних чагарників. На людині улюбленими місцями для кліщів є голова, ключиці, пахви і пахові складки.

Фото без опису

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД КЛІЩІВ

Ось кілька порад, які допоможуть уникнути укусів кліщів:

  1. Подбайте про відповідний одяг (Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла - так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів).
  2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів.
  3. При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.
  4. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (сумки тощо).
  5. Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це - аерозолі, які відлякують кліщів.

ЯК ВИЯВИТИ УКУС КЛІЩА

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, в цей час виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише згодом, як правило, через кілька годин виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах. Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть потрапити на на ваше тіло й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі чи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

ЯКЩО ВИ ВИЯВИЛИ КЛІЩА НА ШКІРІ:

  1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту.
  2. Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.
  3. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.
  4. Ретельно вимийте руки з милом.
  5. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі - зверніться до лікаря.

ЯКІ ЗАХВОРЮВАННЯ МОЖУТЬ ВИКЛИКАТИ УКУСИ КЛІЩА

Не усі кліщі переносять збудників захворювання. Водночас, серед найнебезпечніших інфекцій, що передаються цими комахами - енцефаліт, а також хвороба Лайма, які протікають дуже важко, дають безліч ускладнень і навіть призводять до летального результату.

Щорічно із укусами кліщів до закладів охорони здоров’я звертаються в середньому близько 20 тис людей.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь