Створення Служби у справах дітей в Мамаївській ТГ

Дата: 17.05.2021 01:03

Фото без описуДіти, як члени громад мають свої права. Право на життя, на освіту, на охорону здоров’я, на розвиток, на правосуддя, на батьківську турботу, на сім’ю, на захист з боку громади й держави тощо. Вони є особливою групою та, зазвичай, становлять п’яту-шосту частину і?і? населення.

Оскільки децентралізаційна реформа та реформа місцевого самоврядування направлені на покращення добробуту громадян, новостворені об’єднані територіальні громади, відповідно до чинного законодавства, повинні у своїх діях не забувати про забезпечення інтересів дітей. Так, стаття 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» від 24.01.1995 р. № 2095-ВР із змінами і доповненнями, визначає функціонування служб у справах дітей органів місцевого самоврядування в об’єднаних територіальних громадах. Тож, виконавчі органи рад ОТГ відповідальні за захист прав дітей, проте захист прав дітей здійснюється, зокрема, службами у справах дітей, щоб дбати про права дітей та опікуватися над ними, дбати про розвиток і добробут кожної родини.

З метою виконання зазначених законом повноважень щодо реалізації державної політики в сфері захисту дітей, рішенням IV сесії VIII скликання Мамаївської сільської ради від 8 квітня 2021 року №222-4/21 було створено Службу у справах дітей в Мамаївській ОТГ. Виконавчий орган сільської ради - Службу у справах дітей, створено у статусі юридичної особи публічного права з присвоєнням ідентифікаційного коду та записом до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Основними завданнями служби є: забезпечення облік дітеи?, які залишились без батьківського піклування, дітеи?-сиріт та дітеи?, позбавлених батьківського піклування; дітеи?, які можуть бути усиновлені; дітеи?-сиріт та дітеи?, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територіи?; усиновлених дітеи?, за умовами проживання та виховання яких здіи?снюється нагляд; дітеи?, які перебувають у складних життєвих обставинах; потенціи?них опікунів, піклувальників, прии?омних батьків, батьків-вихователів; кандидатів в усиновлювачі; нерухомого маи?на дітеи?-сиріт, дітеи?, позбавлених батьківського піклування. Серед інших обов'язків - ведення Єдиного електронного банку даних про дітеи?-сиріт та дітеи?, позбавлених батьківського піклування, і сім’і? потенціи?них усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прии?омних батьків, батьків-вихователів.