Рятувальники застерігають громадян: тривале перебування на сонці може стати причиною теплового та сонячного удару!

Дата: 23.06.2021 16:25

З настанням літнього періоду значно підвищується температура повітря. Саме тому, рятувальники Буковини звертаються до громадян з проханням  не перебувати тривалий час на сонці, адже це може стати причиною теплового та сонячного удару.
Тепловий та сонячний удар виникають внаслідок тривалого перебування людини в умовах сильної спеки або під прямим сонцем. Також, тепловий удар можна отримати при тривалій фізичній роботі в задушливих приміщеннях, під час фізичних тренувань чи туристичних походів. Окрім цього, причиною порушення теплорегуляції організму може стати щільний одяг, який погано пропускає повітря, а також вживання алкогольних напоїв.
Щоб уникнути теплового і сонячного ударів в літній час, важливо пам’ятати про їх профілактику. Важливо, не допускати перегрівання та втрати води в організмі. Обов’язково  носіть головний убір, вживайте достатню кількість води, а також продукти багаті вуглеводами і білками.
Головними симптомами теплового та сонячного ударів є головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість, блювота, підвищена температура тіла, можливі м’язові спазми та біль, погіршення зору, кровотеча з носа, втрата свідомості.
Якщо Ви відчули перші симптоми теплового та сонячного удару, негайно зверніться до швидкої медичної допомоги!
Інформує ГУ ДСНС у Чернівецькій області