ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ НАГАДУЄМО! ТЕРМІН СПЛАТИ ЗАМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ - 15 СЕРПНЯ!

Дата: 05.07.2021 16:51

Всі громадяни України, які володіють рухомим або нерухомим майном мають сплачувати обов’язкові платежі або податки державі. Зокрема, власники земельних ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони звільнені від плати за землю.

Відповідно до Податкового кодексу України плата за землю - це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платниками податку є:

- власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

- землекористувачі.

Об’єктами оподаткування є:

- земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

- земельні частки(паї), які перебувають у власності.

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

ПОВІДОМЛЯЄМО, що відповідно до Податкового кодексу України, від сплати земельного податку звільняються:

- інваліди I та ІІ групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери за віком;

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993 року №3551 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пенсіонери, які досягли 60-річного віку, мають подати заяву та пенсійне посвідчення для отримання пільги на сплату земельного податку. Документи громадянам-пенсіонерам потрібно подавати до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки:

- в Мамаївську сільську раду за адресою - с. Мамаївці, вул. Шевченка, 91;

- в інших населених пунктах громади за місцем проживання особи.

Телефон для довідок: +380997522188