Мамаївська громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Сектор містобудування та архітектури відділу комунальної власності, житлово-комунального господарства та земельних відносин Мамаївської сільської ради ІНФОРМУЄ

Дата: 19.07.2021 09:33
Кількість переглядів: 317

Шановні мешканці Мамаївської територіальної громади!

На даний час поширились випадки, коли забудовники з певних причин не оформляють усі необхідні документи перед початком будівництва. Це призводить до різноманітних негативних наслідків в тому числі і до того, що особа в подальшому не може оформити право власності на об’єкт будівництва.

Житловий будинок, будівля, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються:

  • на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети;
  • без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи;
  • з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Відповідно до статей 27 та 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі - Закон) забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки або містобудівних умов і обмежень для проектування об’єкта будівництва.

Лише після отримання будівельного паспорта і направлення замовником, відповідно до статті 34 Закону, повідомлення про початок виконання будівельних робіт, замовник має право виконувати будівельні роботи.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до пункту сьомого статті  34 Закону виконання будівельних робіт без документа, який дає право на початок виконання будівельних робіт, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з  статті 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими передбачено:

- виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п’ятдесяти до трьохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4250,00 грн. до 5950,00 грн.);

- виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні, вчинені щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500,00 грн. до 10200,00 грн.);

Для уникнення випадків самочинного будівництва всі будівельні роботи необхідно здійснювати відповідно до будівельного паспорта забудови земельної ділянки або проектної документації з урахуванням державних будівельних норм .

Для отримання будівельного паспорту для будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, забудовнику необхідно звернутися до сектору містобудування та архітектури відділу комунальної власності, житлово-комунального господарства та земельних відносин Мамаївської сільської ради .

Після завершення будівництва замовнику потрібно звернутися до суб’єкту підприємницької діяльності, що має відповідний кваліфікаційний сертифікат з інвентаризації нерухомого майна за технічним паспортом на збудований об’єкт.

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, будівництво  яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта,  відповідно  до статті 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об’єкта до експлуатації. 

Зареєстрована  декларація про готовність об'єкта до експлуатації є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних  для його функціонування ресурсів -  газу, електроенергії,  включення даних про такий об’єкт   до  державної   статистичної звітності та оформлення права власності на нього. 

         Також звертаємо увагу, що 31 серпня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіону  03.07.2018 року №158,  «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт», відповідно якого громадяни можуть у спрощеному порядку ввести в експлуатацію, зокрема, збудовані (без оформлення дозвільних документів) у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, за умови, що вони збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення.

Враховуючи вищенаведене, Мамаївська сільська рада звертається  до мешканців громади  дотримуватися чинного законодавства та не порушувати встановлені норми та правила під час будівництва, своєчасно оформлювати документи та у разі необхідності скористатися можливістю оформити свої оселі  відповідно до вищезазначеного Порядку.

            Для попередження ситуацій з самочинним будівництвом у населених пунктах територіальної громади  та якщо у вас виникають питання з приводу будівництва,  рекомендуємо звертатись до сектору містобудування та архітектури відділу комунальної власності, житлово-комунального господарства та земельних відносин Мамаївської сільської ради за адресою: с. Мамаївці,  вул. Т.Шевченка, 91, 2 поверх.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь