На Буковині серед працевлаштованих 51,4% – чоловіки та 48,6% – жінки

Дата: 20.07.2021 10:54

З початку року послуги Чернівецької обласної служби зайнятості отримали 45 тис. громадян. Станом на 1 липня 2021 року статус безробітного мали 7551особа. Кількість безробітних, порівняно з відповідною датою минулого року, зменшилася на 26,2%. Серед зареєстрованих безробітних чоловіки – 3565 осіб (або 47,2%), жінки – 3986 осіб (або 52,8%).

Безробітні чоловіки раніше працювали: операторами котельні, операторами заправних станцій, водіями автотранспортних засобів, охоронниками, військовослужбовцями, робітниками з комплексного обслуговування сільського господарства. Безробітні жінки, до звернення у службу зайнятості, працювали: продавцями продовольчих товарів, кухарями, бухгалтерами, прибиральниками службових приміщень, спеціалістами державної служби, листоношами, керівниками підприємств.

– Водночас у першому півріччі служба зайнятості допомогла знайти роботу 3413 жителям області. Серед працевлаштованих 51,4% – чоловіки та 48,6% – жінки, – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Чоловіки працевлаштовувалися робітниками з обслуговування устаткування та машин (44,2%), кваліфікованими робітниками з інструментом (16,2%), за найпростішими професіями (13,1%), керівниками, службовцями (7,3%), робітниками сільського та лісового господарства (5,5%), професіоналами (4%), фахівцями (3,8%), технічними службовцями (0,9%).

Жінки працевлаштовувалися працівниками сфери торгівлі і послуг (20,7%), фахівцями (13,7%), робітниками з обслуговування устаткування та машин (12,2%), за найпростішими професіями (12,1%), керівниками, службовцями (10,3%), професіоналами (9,3%), робітниками сільського та лісового господарства (8,3%), технічними службовцями (7,3%), кваліфікованими робітниками з інструментом (5,9%).

Впродовж півріччя найбільший дефіцит кадрів спостерігався за слюсарями з механоскладальних робіт, інспекторами, виробниками блоків та панелей з цегли, контролерами водопровідного господарства, слюсарями аварійно-видобувних робіт, токарями, лікарями невідкладних станів, слюсарями-електриками, монтажниками систем вентиляції та кондиціонування повітря.

Сектор інформаційної роботи

Чернівецького обласного центру зайнятості