Важлива інформація!

Дата: 10.12.2021 12:20

Відсторонення невакцинованих працівників, котрі хворіють, необхідно відкласти: роз’яснює Держпраці

На початку листопада освітян і окремих держслужбовців, для яких визначена обов’язковість вакцинації від COVID-19, однак які відмовились від її проведення, було відсторонено від роботи.

Відучора, 9 грудня, обов’язкове щеплення буде також поширено на соціальних працівників і робітників стратегічних підприємств.

Державна служба України з питань праці інформує: відсторонення від роботи оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням строків відсторонення та обов’язковим ознайомленням під підпис згаданих у ньому осіб.

Для таких відсторонених працівників лікарняні не оплачуються.

Однак, якщо застрахована особа захворіє до дня початку відсторонення, перший день такого відсторонення необхідно перенести на перший робочий день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності.

У такому випадку Фонд соціального страхування України оплатить лікарняний на загальних підставах.