Мамаївська громада
Чернівецька область, Чернівецький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про попередження виникнення пожеж  і недопущення загибелі на них соціально незахищених верств населення та навчання населення заходам пожежної безпеки у побуті під час опалювального сезону 2021-22 рр.

Дата: 23.12.2021 09:21
Кількість переглядів: 270

Інформує Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області 

Чернівецьке районне управління

 Фото без опису

В Чернівецькому районі з початку року зареєстровано 791 пожежі проти 863 за 2020 рік, кількість пожеж зменшилась на -8,3%. Щоденно в Чернівецькому районі виникало в середньому 2 пожежі, прямі матеріальні збитки від яких складають в середньому 50 747, 8 грн., зокрема на території Мамаївської ТГ зареєстровано 45 пожеж проти 32 за 2020 рік, кількість пожеж збільшилась на 25 %.

           З настанням опалювального сезону значно погіршується статистика щодо кількості займань у помешканнях громадян. Це зумовлено передусім тим, що самі ж громадяни нехтують елементарними правилами безпеки: використовують несправні обігрівачі, не слідкують за перевантаженням електромереж та справністю пічного опалення.

       Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приборів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

 У разі користування пічним опаленням:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

З метою вжиття додаткових заходів щодо зменшення кількості пожеж в житловому секторі та загибелі людей на них Чернівецьке РУ ГУДСНС України у Чернівецькій області пропонує:

1. Розглянути дане питання на засіданні місцевої комісії з питань ТЕБ та НС;

2. Залучити можливості органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу (всіх рівнів), закладів освіти, соціального захисту населення, оздоровчо-лікувальних, житлово-комунальних установ, громадських організацій, членів команд місцевої пожежної охорони, добровільних пожежних формувань, священнослужителів релігійних конфесій для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з особами, що відносяться до підвищеної групи ризику (самотніх осіб похилого віку, бездомних осіб, багатодітних сімей (троє дітей і більше), неблагонадійних сімей, інвалідів та тих, які потребують соціальної підтримки).

3. Постійно висвітлювати в засобах масової інформації матеріали щодо попередження загибелі людей під час пожеж, особливу увагу акцентувати на пожежах, що виникають через необережне поводження з вогнем у житловому секторі, порушень правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та нагрівальних побутових приладів.

4. Організувати розміщення плакатів, листівок, буклетів, текстів застережень з елементарним наведенням правил пожежної безпеки в побуті притаманним в осінньо-зимовий період на об'єктах з масовим перебуванням людей, соціально-побутових, комунальних, медичних, громадських установах, закладах освіти, культури, авто, - залізничних вокзалах, громадському транспорті пошті, ощадкасах, ліфтових холах, коридорах, торговельних закладах, місцях масового відпочинку громадян тощо.

5. Організувати передачу текстів звернень, застережень через радіовузли об'єктів з масовим перебуванням людей, торговельних і розважальних закладів, авто,-залізничних вокзалів, громадському та пасажирському транспорті  тощо.

6. Спільно з Кіцманським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) оновити списки соціально незахищених верств населення на території Мамаївської ТГ.

7. Створити робочу рейдову групу(комісію) та у складі неї провести попереджувально-роз‘яснювальні заходи щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті із вищезазначеними особами.

 

Головний інспектор Чернівецького РУ ГУДСНС

у Чернівецькій області підполковник служби цивільного захисту                         Ігор ІВАНЧИШИН


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь