Чи можна в іншому регіоні отримати допомогу на поховання? І який термін її виплати?
Як отримати допомогу на поховання померлого пенсіонера
У випадку смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, належить виплата допомоги на поховання.
Особа, яка звертається по допомогу на поховання, має подати до органу Пенсійного фонду документ, що посвідчує особу заявника; заяву про виплату допомоги на поховання; свідоцтво про смерть та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера. У разі реєстрації смерті за межами України подається свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті, виданий компетентним органом іноземної держави.
У заяві про виплату допомоги на поховання зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) та реквізити рахунку, відкритого в одному з уповноважених банків.
Виплата органами Пенсійного фонду України допомоги на поховання у зв’язку зі смертю одержувача пенсії з 01.04.2021 здійснюється виключно через банківські установи. Такий порядок передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1279 «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги».
Допомога на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави.