У Чернівецькій області понад 1030 переселенців звернулися до служби зайнятості

Дата: 12.05.2022 14:21

Фото без описуУ Чернівецькій області понад 1030 переселенців звернулися до служби зайнятості

Фахівці обласної служби зайнятості надали послуги 1033 ВПО, зокрема допомогли знайти роботу 129 переселенцям.

Вимушено переміщені особи нині працюють у сферах торгівлі, транспорту, охорони здоров’я, дошкільної освіти, житлово-комунального господарства, на виробництві промислових підприємств краю. Зокрема, 23 працевлаштовані в’язальниками схемних джгутів, 18 – лікарями, 9 – водіями, зокрема тролейбуса. Серед працевлаштованих переселенців є інженер-електронік, мастрос-рятувальник, двірник, бухгалтер, електрогазозварник, озеленювач, асфальтобетонник, помічник вихователя, електромеханік з ліфтів, слюсарі, прибиральники, охоронники, медичні сестри та брати,  фармацевти тощо. Серед буковинських роботодавців, котрі працевлаштували переселенців, є представники підприємств, організацій, установ різних форм власності.

Станом на 12 травня 2022 року статус безробітного мали понад 290 ВПО.

•      Нині у сфері зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відбулися законодавчі зміни. У період воєнного стану внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини, можуть зареєструватися у службі зайнятості. Припинити трудовий договір можна в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім'я роботодавця. А далі служба зайнятості повідомляє роботодавця, Пенсійний фонд та територіальний орган Державної податкової служби, – інформує директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Ознайомитися з повним текстом Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» можна тут: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1279685