Тенденції на ринку праці Чернівецької області

Дата: 13.12.2022 11:29

Цьогоріч у Чернівецькій області впродовж січня листопада послугами обласної служби зайнятості скористалися 20 тисяч осіб.

За це час майже 9 тисяч осіб отримали роботу, більше двох третин працевлаштованих мали статус зареєстрованого безробітного.

Понад 2 тисячі підприємств, установ та організацій області  подали інформацію про 8,5 тисяч вільних посад. Середній розмір заробітної плати у вакансіях склав 9,5 тисяч гривень.

За видами економічної діяльності найбільша кількість вакансій надійшла від роботодавців переробної промисловості (21%), сфери освіти (18%), оптової та роздрібної торгівлі (11,6%), сільського, лісового та рибного господарства  (9,2%), сфери охорони здоров’я (7,3%),  транспорту та складського господарства (6,4%), сфери державного управління й оборони (6,2%).

У професійному розрізі найбільше вакансій було подано для працевлаштування:

• робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин 28,9%;
  • кваліфікованих робітників з інструментом 14,1%;
  • професіоналів 11,1%;
  • робітників найпростіших професій 11,0%;
  • фахівців 10,7%; працівників сфери торгівлі та послуг 10,5%.

Середня тривалість укомплектування вакансій  (без урахування терміну проходження профнавчання) становить 12 днів.

З базою вакансій області можна ознайомитися на сайті Чернівецького ОЦЗ у рубриці «Шукаємо роботу разом!».

З питань зайнятості телефонуйте  (037 2) 522 373.  Або пишіть у  Telegram https://t.me/+E0ApjATU1y82YmVi