Шеринг документів в УСЗН: як отримати копію документа за допомогою застосунку Дія

Дата: 27.02.2023 15:21

Шеринг документів: функціонал від Дії

Міністерство цифрової трансформації України запровадило новий функціонал — шеринг документів.

Дія. Шеринг – розроблено для ознайомлення із можливостями перевірки та отримання копій цифрових документів у Дії, які використовують громадяни. Документ містить всю необхідну інформацію для початку роботи з цифровими документами в Дії, у тому числі інструкції щодо підключення та використання, технічну документацію та наочні приклади таких документів.

Переваги шерингу:

зручно (займає до 10 секунд);

не треба робити паперові копії документа;

Ви не повертаєтеся додому, якщо забули паспорт;

безпечно (кожне використання цифрового документа відображатиметься у системі і не зможе бути використано повторно).

Що означає “шеринг”?

Сервіс, що дозволяє отримати копії цифрових документів користувача застосунку Дія (фізичної особи) за його згоди одразу в систему організації (налаштовується шляхом інтеграції по АРІ). У процесі шерингу отримувачу даних надається цифрова копія е-документа у форматі pdf (підписана КЕПом Дії та з накладенням позначки дати, часу та назви отримувача даних).

Що таке копії цифрових документів?

Документи в застосунку Дія — це цифрові аналоги паперових документів. Вони мають таку ж юридичну силу, що й паперові документи. Відповідно, копії цифрових документів — це підписані та зашифровані файли у форматі pdf з даними користувача, які формуються з даних державних реєстрів та надсилаються через застосунок Дія.

Які документи користувачі Дії можуть пошерити на даний момент?

• біометричні паспорти (ID-картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон),
  • картка платника податків (РНОКПП),
  • довідка ВПО,
  • свідоцтво про народження дитини.

Паспорти-книжечки зразка 1994 року та не біометричні закордонні паспорти
не відображаються в Дії та, відповідно, шерингу не підлягають.

Чи мають документи у застосунку Дія юридичну силу?

Юридична сила е-паспортів та РНОКПП визначена постановою Кабінету Міністрів України № 911 від 18 серпня 2021 року. Ознайомитися з постановою можна за посиланням.

Всю необхідну інформацію стосовно впровадження Дія. Шеринг можна отримати за посиланням https://diia.gov.ua/services/diyaqr