Двухденна «Стратегічна сесія з громадського здоров'я»
USAID надає допомогу Україні у побудові потужного фінансового сектору, який регулюється політично та економічно незалежними структурами. Саме фонд використовує визнані у світі методи діяльності, є інтегрованим до міжнародних стандартів, а також користується довірою з боку українських громадян та інвестиційної спільноти.
3 -4 травня 2023 року в Мамаївській територіальній громаді відбулася двухденна «Стратегічна сесія з громадського здоров'я» , учасниками якої були працівники Мамаївської територіальної громади та організатори і експерти проєкту Орина Децик, регіональний представник, координатор Надія Лабанда, психолог Олександр Поліщук .
Саме Мамаївська територіальна громада стала пілотною громадою у «Розбудові стійкої системи громадського здоров’я» на території Чернівецької області!
Розуміючи стратегію громадського здоров'я був розроблений поетапний план реалізації даного проекту, який включав навчання основ менеджменту. Окрім того було презентовано багатьох напрацювань:
-Здоровʼя населення, дефініції, методи оцінки;
-Детермінанти здоровʼя населення громади, їх пріоритетність за значенням і можливістю усунення або мінімізації негативного впливу;
-Система громадського здоровʼя: зміст та завдання, принципи і моделі функціонування;
-Глобальні та національні виклики у сфері громадського здоров'я
-Психічне здоровʼя як глобальний виклик системи громадського здоровʼя України;
-Формування переліку пріоритетів у сфері громадського здоровʼя в територіальній громаді;
-Логічні моделі програми або втручання в системі громадського здоровʼя та система МіО програми ;
-Визначення мети програми, дерева проблем і дерева цілей;
-Напрацювання плану дій/дорожньої мапи (програми інтервенції) окремої конкретної загрози/ проблеми в сфері громадського здоровʼя
громади з ресурсним забезпеченням;
-Підходи до налагодження ефективних партнерств в системі громадського здоровʼя на рівні територіальної громади;
-Визначення заходів, потенційних партнерів, функцій і каналів комунікації для реалізації розробленого плану дій реалізації програми/інтервенції;
-Визначення показників успіху: індикаторів процесу,
результату, впливу.
На завершення кожної групової роботи всі присутні обговорювали актуальні теми, вправлялися в практичних заняттях і все це заради того, щоб реалізувати різні проєкти і програми з громадського здоров'я.