День пам'яті жертв політичних репресій

Дата: 21.05.2023 09:04

Третя неділя травня – визначний день для кожного українця!Щороку у цей день у нашій країні вшановується День пам’яті жертв політичних репресій. “Великий терор” був розгорнутий на території Радянського Союзу у 1937 за ініціативи Сталіна та усієї керівної верхівки радянської влади. Унаслідок репресивних дій на території України були цілковито винищені представники інтелігенції, зруйновані суспільні зв’язки, відбувалося поширення антинаціоналістичних ідей, у суспільстві панувала масова депресія.

Як стверджують вчені історики, за період масових репресій на території Української Радянської Соціалістичної Республіки було засуджено близько 200 тисяч людей, а понад 150 000 осіб було розстріляно. Звільнення отримало менше 1000.

Україна за роки радянської окупації пройшла через червоний терор часів "громадянської війни", військовий комунізм, колективізацію, голодомори, чистки та полювання на "ворогів народу", депортації та інші злочини.

Внаслідок радянського експерименту змінилась сама соціальна структура країни, були знищені цілі прошарки і верстви населення, змінено свідомість і психіку людей.

Нині в Україні пам'ять жертв комуністів вшановують на державному рівні.

Українці не забули і не забудуть, злочини тоталітаризму. Вічна пам'ять усім жертвам репресій!