Основному державному документу, Конституції України, виповнюється 27 років

Дата: 28.06.2023 07:48

Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, — зазначено у статті 3 Конституції України.

Сьогодні 28 червня основному державному документу, Конституції України, виповнюється 27 років.
Конституцією називають головний державний закон, який визначає:

•    порядок і принципи функціювання представницьких, виконавчих та судових органів влади;
    •    державний устрій;
    •    права й обов’язки держави, суспільства та громадян;
    •    виборчу систему.
Всі інші закони країни зазвичай спираються саме на Конституцію. Вона має найвищу юридичну силу і значення.
1991 року Україна здобула незалежність, проте ще п'ять років у державі діяв старий основний закон. 28 червня 1996 року під час п'ятої сесії Верховної Ради України II скликання була ухвалена нова Конституція.
Того дня депутати працювали 23 години майже без перерви. Зокрема, вони просиділи над документом усю ніч проти 28 червня. Зрештою, 315 голосами "за" Конституція України була ухвалена. Вона набула чинності одразу в день ухвалення.
Щорічно 28 червня в Україні святкують важливе державне свято — День Конституції України — на згадку про ухвалення основного закону держави.Фото без опису