ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ - УКРАЇНИ

Дата: 28.07.2023 23:50

Щороку 28 липня в Україні святкуємо свято на честь однієї з найважливіших релігійних подій в українській історії. Православні відзначають День хрещення Київської Русі на честь заснування в країні християнства князем Володимиром Великим. Офіційно свято називається День хрещення Київської Русі-України.
В 2023 році відзначається 1035-річчя хрещення Русі. У День хрещення Русі-України у храмах ПЦУ проводяться богослужіння на честь Володимира Великого.
  Святий Володимир народився близько 960 року і був онуком рівноапостольної княгині Ольги. У перші роки князювання майбутній Хреститель Русі був лютим язичником і жорстоким правителем. Однак Господь Вседержитель готував йому інакше служіння — на благо Церкви Христової.
  У 988 році в Корсуні (Херсонесі) князь Володимир прийняв Таїнство Хрещення .
  Повернувшись до Києва разом із грецькими священнослужителями, правитель оголосив, щоб усі жителі міста, заможні та бідняки, з’явилися біля річки для прийняття Хрещення. У призначений день всі кияни зібралися на узбережжі Дніпра і зайшли у воду. Дорослі тримали на руках немовлят, священики на березі читали молитви, а святий Володимир молився Спасителю і доручав Йому себе та свій народ.
  Княжий палац був відкритий для бездомних і сиріт. Праведний князь, роздавав людям їжу, одяг і кошти. Прийняття християнської віри сприяло також і розквіту культури, розвитку писемності, архітектури, створенню шкіл.