Анонс документального фільму від наших друзів

Дата: 30.07.2023 23:29

У "Резеденції молоді" міста Чернівці було людно і жваво.

28 липня 2023 року пройшов анонс документального фільму про людей сильних  духом,яким навіть фізична вада – не завада.  Його підготували німецькі друзі з міста Кауфбойрен, округу Швабія ФРН, шановний пан Флоріан, а переклад для німецьких глядачів робила  Марина Литвинюк  , яка і організувала для цю зустріч.

Оператор Флоріан дуже перейнявся ідеєю пана Клауса Престеле ,  Lebenshilfe Ostallgäu  і щоразу приїжджаючи записував інтерв'ю з нашими дітьми, а пізніше змонтував фільм та назвав його  ,,Україна : інвалідність". Фільм  усім глядачам прийшов до душі , адже розкрив наше життя.

Останніми роками термін «інвалід» на офіційному рівні все частіше замінюється на «особа з інвалідністю» або ж людина з особливими потребами. Де ключовим словом є слово-особа, та людина. Щоправда, особливі потреби – це досить абстрактно звучить, у той час як «інвалід» одразу розкладає всі крапки  над i.

Людина може мати особливі потреби у харчуванні чи спілкуванні, але це не робить її інвалідом так кажуть і думають молоді вихованці центру. Так само й багато людей з інвалідністю не вважають себе особливими та їх дуже засмучує, коли їх починають шкодувати.

Ніхто не намагається зображати знавців права чи юриспруденції, усі рівні серед рівних . Життя у кожного одне і як його прожити це справа особиста.