До уваги громадян!

Дата: 17.10.2023 18:09

Фото без описуДО УВАГИ ГРОМАДЯН, які не можуть документально підтвердити факт роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства чи відсутності архівних даних з інших причин.
  Основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, тобто до 01.07.2000 є трудова книжка.
  За відсутності трудової книжки стаж роботи встановлюється:
на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби,
навчання, а також архівними установами.
За відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, стаж роботи до 01.07.2000 встановлюється:
на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по
спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації ( в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.
 В аналогічному порядку підтверджується стаж роботи за відсутності документів у разі, коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються (розміщувалися) на територіях, які входять до Переліку територій , на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженим наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309 та Переліком населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 №1275-р.
ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕННЯ СТАЖУ НА ПІДСТАВІ ПОКАЗАНЬ СВІДКІВ:
особа звертається до сервісного центру територіального органу Пенсійного фонду України з відповідною заявою, в якій зазначає:
період роботи;
назву підприємства, установи, організації;
їх місце знаходження;
посаду, на якій працювала;
дані про двох (або більше) свідків,
причини відсутності документів про наявний стаж роботи і
неможливості їх одержання
ФАКТ ПОШКОДЖЕННЯ ЧИ ЗНИЩЕННЯ МАЙНА (ДОКУМЕНТІВ)
підприємств, установ, організацій або їх правонаступників внаслідок воєнних (бойових) дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації проти України підтверджується:
довідками, виданими виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у місті (у разі створення) рад, місцевими адміністраціями, військово-цивільними адміністраціями, актами Державної служби з надзвичайних ситуацій, довідками Національної поліції, актами комісійного обстеження пошкодженого та знищеного майна або будь-якою іншою інформацією (відомостями) та/або документами, які підтверджують факт пошкодження чи знищення майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, які заявник додає до заяви.
 В разі, якщо причини відсутності документів про стаж не пов'язані з наслідками збройної агресії російської федерації проти України , до заяви додаються:
архівні довідки про відсутність на зберіганні в архівній установі первинних документів відповідного підприємства, установи або організації, де працювала особа;
 відомості про ліквідацію підприємства, установи, організації (зокрема, витяг з ЄДР) або інші причини відсутності первинних документів.
СВІДКИ, які знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації або в одній системі:
надають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника, зокрема, трудову книжку, або будь-які інші документи про підтвердження стажу, передбачені законодавством.