Дата: 15.11.2023 12:42

Шановні мешканці Мамаївської територіальної громади! Вшануймо   молитвою отця Івана Стратія, священника-буковинця, якого убили за Україну і Українську Церкву.

15.11, 16.00  - панахида у Мамаївцях у Покровському храмі.

16.11, 16.00 - панахида біля могили о.Івана м.Берегомет (могила біля храму).

У ніч з 15 на 16  листопада 1991 року  убили першого священника-буковинця о.Івана Стратія за відстоювання ідеї Української Церкви. Він послідовно, з 1988 року вибудовував Українське Православ'я на Буковині. Здійснював служіння українською мовою тоді ще під закритим Покровським храмом у с. Мамаївці. Разом зі своїм братом Михайлом, о. Степаном Антоновичем та Митрополитом Данилом вони були учасниками Буковинського Віча у 1990 році. Служили служби на площах, у парку, біля Театру Кобилянської. Несли український Прапор з молоддю до Університету. Йому погрожували    радянські силові структури. Дружина Надія плакала і просила: "Іване, вони ж тебе уб'ють! Ну і що? Уб'ють то уб'ють! Я зі своєї дороги не зверну!" – говорив отець.

Про це говорили всі світові змі та телеканал ВВС. А Дніпропетровська єпархія робила пам'ятний захід на 30-річчя з дня убивства. Отож гідно, всі разом вшануємо пам'ять Героя!