Мамаївська громада

Чернівецька область, Чернівецький район

До уваги мешканців Мамаївської територіальної громади

Дата: 05.01.2024 08:45
Кількість переглядів: 46

 

 

 

Шановні мешканці Мамаївської територіальної громади!

На даний час поширились випадки, коли забудовники з певних причин не оформляютьусінеобхіднідокументи перед початком будівництва. Цепризводить до різноманітнихнегативнихнаслідків в тому числі і до того, що особа в подальшому не можеоформити право власності на об’єктбудівництва.

Житловийбудинок, будівля, іншенерухомемайновважаютьсясамочиннимбудівництвом, якщо вони збудованіабобудуються:

  • на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети;
  • без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи;
  • з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Відповідно до статей 27 та 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі- Закон) забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки або містобудівних умов і обмежень для проектування об’єкта будівництва.

Лише післяотриманнябудівельного паспорта і направленнязамовником, відповідно до статті 34 Закону, повідомлення про початок виконаннябудівельнихробіт, замовникмає право виконуватибудівельніроботи.

Для уникнення випадків самочинного будівництва всі будівельні роботи необхідно здійснювати відповідно до будівельного паспорта забудови земельноїділянки або проектної документації з урахуванням державних будівельних норм .

Документи для отримання будівельного паспортащодо  будівництваіндивідуального (садибного) житловогобудинку, садового, дачного будинку не вищедвохповерхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратнихметрів, господарськихбудівель і споруд, забудовникуподаються уповноваженому органу з питань містобудування та архітектури з урахуванням вимог статті 26-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 року № 681:

1) в електронній формі через електронний кабінет Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі - електронний кабінет) або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронним кабінетом, користувачем якої є замовник та відповідний уповноважений орган з питань містобудування та архітектури;

2) у паперовій формі особисто замовником (у тому числі через центри надання адміністративних послуг) або поштовим відправленням з описом вкладення.

Після завершення будівництва замовнику потрібно звернутися до суб’єкту підприємницької діяльності, що має відповідний кваліфікаційний сертифікат з інвентаризації нерухомого майна за технічним паспортом на збудований об’єкт.

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, будівництво  яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта,  відповідно  до статті 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об’єктадо експлуатації. 

Зареєстрована  декларація про готовність об'єкта до експлуатації є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних  для його функціонуванняресурсів -  газу, електроенергії,  включення даних про такий об’єкт  до  державної   статистичної звітності та оформлення права власності на нього. 

         Також звертаємо увагу, що 31 серпня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіону03.07.2018 року №158,  «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт», відповідно якого громадяни можуть у спрощеному порядку ввести в експлуатацію, зокрема, збудовані (без оформлення дозвільних документів) у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, за умови, що вони збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення.

Враховуючи вищенаведене, Мамаївська сільська рада звертається  до мешканців громади  дотримуватися чинного законодавства та не порушувативстановленінорми та правила під час будівництва, своєчасно оформлювати документи та у разі необхідності скористатися можливістю оформити свої оселі  відповідно до вищезазначеного Порядку.

            Для попередженняситуацій з самочиннимбудівництвом у населених пунктах територіальної громади  таякщо у вас виникаютьпитання з приводу будівництва,  рекомендуємозвертатись до сектору містобудування та архітектуривідділукомунальноївласності, житлово-комунальногогосподарства та земельнихпитаньапаратуМамаївськоїсільської ради за адресою: с. Мамаївці,  вул. Т.Шевченка, 91, 2 поверх.

 

Сектор містобудування та архітектуривідділукомунальноївласності, житлово-комунальногогосподарства та земельнихпитаньапаратуМамаївськоїсільської ради

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь