ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ

Дата: 19.02.2024 08:55

✨Для українців тризуб є символом нерозривного звʼязку із Вітчизною. У різні періоди історії української держави він також був символом боротьби за незалежність.

🇺🇦У понеділок, 19 лютого, в Україні відзначають День Державного герба України, історія якого налічує тисячі років.

✅Цього дня у 1992 році, 32 роки тому, Постановою Верховної Ради офіційно затвердили герб української держави - золотий тризуб на синьому щиті.

📌Історія українського герба Золотий тризуб на синьому фоні зафіксований на листівках УПА, гербі УНР та на одязі протестувальників, які виступали проти радянського режиму.

‼️Але офіційно його затвердили на державному рівні 19 лютого 1992 року.

✅У ХХ столітті він символізував боротьбу українців за незалежність, через що радянська влада його заборонила.

🇺🇦Коли Україна здобула незалежність у 1991 році почався конкурс на державний герб. Було 200 кандидатів, 192 з них зображали тризуб.

⚜️Український тризуб втілює єдність поколінь та прагнення українського народу до власної державності та незалежності. І сьогодні цей символ незламності присутній на наших прапорах і зброї, який є символом стійкості, безстрашності та могутнього опору російським окупантам.

💙💛Разом до Перемоги!

Слава Україні!