Мамаївська громада

Чернівецька область, Чернівецький район

ПАТРОНАТНА СІМʼЯ - НОВІТНЯ ФОРМА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ

Дата: 13.03.2024 15:15
Кількість переглядів: 168

Фото без опису

🇺🇦ПАТРОНАТНА СІМ’Я – НОВІТНЯ ФОРМА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ.


🇺🇦13.03.2024 року начальником служби у справах дітей Мамаївської ТГ Наталією ЛІСКОЮ організовано та проведено нараду щодо порядку утворення патронатної сім’ї на території Мамаївської ТГ. 
 ✅  Також, участь в нараді взяли фахівці з соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Мамаївської ТГ Оксана ВІЗНЮК та Людмила КОШМАН-КОВАЛИК.
 ✅На сьогодні одна сім’я мешканців Мамаївської ТГ виявили бажання стати патронатною сім’єю. На даний час проводиться відповідна робота щодо збору документів та направлення кандидатів на навчання до Чернівецького обласного центру соціальних служб.
✅Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.
Хто може бути патронатними вихователями?
✅Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.
Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. ✅Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають позитивний досвід виховання дітей у сім’ї.
✅Які документи треба, щоб стати патронатним вихователем?
Кандидати у патронатні вихователі подають до соціального закладу за місцем їх проживання такі документи:
– заяву кандидата у патронатні вихователі;
– заяву кандидата у помічники патронатного вихователя про готовність
участі у наданні послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй
сім’ї;
– копії паспортів кандидатів у патронатні вихователі та помічники
патронатних вихователів;
– довідку про склад сім’ї, копію свідоцтва про шлюб;
– копію диплома про вищу освіту кандидата у патронатні вихователі (за
наявності);
– довідки про стан здоров’я патронатного вихователя та членів сім’ї, які
проживають разом із ним (відсутність хронічних захворювань, результати
обстеження повнолітніх членів сім’ї наркологом, венерологом, психіатром);
– довідки про доходи повнолітніх членів сім’ї;
– довідки про наявність чи відсутність судимості кандидата в патронатні
вихователі та членів сім’ї, які проживають разом із ним;
– документ, що підтверджує право власності на житло або користування
житловим приміщенням;
– письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із
кандидатами у патронатні вихователі, на тимчасове влаштування дітей;
– згода дітей надається за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні
самостійно висловлювати свою думку.
 ✅Скільки дітей може бути одночасно влаштовано під патронат?
Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків.
✅Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?
Відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.
У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити.
Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.
На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.
✅Фінансування патронатних сімей.
Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у порядку та за умов, затверджених Кабінетом Міністрів України.
✅На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.
Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям.
✅Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. У разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, дітей-інвалідів та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину та категорію, проте сумарно не більше ніж на 50 відсотків.

 ✅   За більш детальнішою інформацією можна звернутися до служби у справах дітей Мамаївської сільської ради за адресою: вул. Шевченка, 91, с. Мамаївці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь