ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ МАМАЇВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Дата: 26.03.2024 08:45

☝🏻У зв’язку із наближенням весняно-літнього періоду створюється передумова для утримання надзвичайної пожежної небезпеки протягом даного періоду. Як наслідок, різко загострюється ситуація із пожежами у природних екосистемах.

🔥Щороку вони завдають значного збитку державі, навколишньому середовищу, а швидке неконтрольоване поширення вогню може призвести до знищення житла громадян. Це зумовлюється також тим, що громадяни, впорядковуючи свої земельні ділянки, спалюють листя, суху траву чи залишки сміття (відходів).

❗️Як свідчить статистика, загорання сухої трави здебільшого виникає через людський фактор. Для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого недопалку чи сірника, або необережного поводження з вогнем при розведенні багаття, що може призвести до непоправних наслідків: знищення будівель, матеріальних цінностей та травмування людей.

‼️Крім того, пожежі на полігонах твердих побутових відходів - сміттєзвалищах, також викликають чималий суспільний резонанс, адже несуть загрозу життєдіяльності населення, значно погіршуючи екологічний стан навколишнього середовища через виділення шкідливих продуктів горіння.

📍Чернівецьке районне управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області звертає увагу на те, що за самовільне спалювання сухої рослинності до порушників природоохоронного законодавства застосовуються заходи адміністративного впливу.

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян накладається штраф ‼️у сумі від 3060 до 6120 гривень, а на посадових осіб від 15300 до 21420 гривень.

❗️За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від

‼️6120 до 12240 гривень, на посадових осіб від 21420 до 30600 гривень.

✅Крім того кримінальним Кодексом України передбачено кримінальну відповідальність за знищення майна внаслідок пожеж, зокрема:

✔️частиною 2 статті 194 передбачено кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу;

✔️статтею 196 передбачено кримінальну відповідальність за необережне знищення або пошкодження майна, що спричинило тяжкі тілесні ушкодження або загибель людей;

✔️статтею 245 передбачено кримінальну відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим загально небезпечним способом;

✔️статтею 252 передбачено кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду;

✔️статтею 270 передбачено кримінальну відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки;

✔️частиною 2 статті 352 передбачено кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов’язок;

‼️стаття 113. Диверсія‼️

✅Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій, -

карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

✅Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, - караються позбавленням волі строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

🔥❗️Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків. Бережіть себе та природу!