Мамаївська громада
Чернівецька область, Чернівецький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Булінг: як йому запобігти?

Дата: 21.05.2024 16:05
Кількість переглядів: 167

Фото без описуФото без описуФото без опису

❓Булінг: як йому запобігти?

 

✅21 травня 2024 року начальником служби у справах дітей Мамаївської сільської ради Наталією ЛІСКОЮ, директором ШЕЛТЕРУ СВ. ОЛЬГИ селища Лужани Чернівецького району Інною ДОРОГАН та поліцейським офіцером Мамаївської територіальної громади Дмитром ІЛЮКОМ проведено в ШЕЛТЕРІ СВ. ОЛЬГИ профілактичну роботу щодо запобігання булінгу серед дітей ВПО.

 

❗️Булінг, як явище, нікуди не зникло з життя українських дітей. Повсякчас фіксуємо випадки з медіа або отримуємо звернення щодо цієї проблеми. Діти частіше гостро реагують на ті чи інші ситуації з однолітками.

 

✔️За законодавством України право дітей на захист від усіх форм насильства гарантується статтями 28 і 52 Конституції України, відповідно до яких ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському, або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Статтею 10 Закону України «Про охорону дитинства» встановлено, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканість та захист гідності.

 

☝🏻Булінг легше попередити, ніж працювати з його наслідками. Адже відновити травмовану психіку дитини вкрай непросто, а іноді й неможливо. Тому кожен неповнолітній та кожен дорослий повинні чітко знати: що є булінгом, які його прояви, як захистися і куди звертатися за допомогою.

Булінг – моральне або фізичне насильство, агресія в будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

 

❗️Ознаки булінгу:

- системність протиправних дій, вчинених щодо конкретної дитини;

- наявність трьох сторін — кривдник, потерпілий та спостерігачі;

- дії або бездіяльність, що завдали або психологічної травми, або фізичної шкоди потерпілому;

- приниження, страх, тривога.

У разі вчинення противоправних дій зазначено характеру щодо дитини передбачена відповідальність:

- якщо булінг вчиняє дитина до 16 років – відповідальність несуть батьки;

- якщо дитині від 16 років – відповідальність несе вона (ч. 1 ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Передбачений штраф або громадські роботи залежно від різних частин ст. 173-4 КУпАП.

 

✔️Обов’язково про факти булінгу керівник освітнього закладу повинен повідомляти правоохоронні органи. Неповідомлення також є правопорушенням і тягне за собою правові наслідки.

Також варто зауважити, що вчинення подібних насильницьких дій особами, які досягли шістнадцятирічного віку, може бути кваліфіковано за статтями 126 (побої і мордування), 125 (умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України в залежності від наявності тілесних ушкоджень.

У разі, якщо такі дії пов’язані з грубим порушенням громадського порядку, вони можуть бути кваліфіковані за статтею 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до чотирьох років у разі, якщо відповідна особа досягла чотирнадцятирічного віку.

 

☝🏻Важливо пам’ятати: відповідальність за булінг застосовується не тільки за його вчинення, але й за приховування подібних випадків.

Оскільки часто випадки цькування трапляються  в школах, керівники навчальних закладів повинні забезпечувати безпечне освітнє середовище, вільне від насильства та булінгу. Зокрема, вони повинні повідомляти органам поліції та працівникам служби у справах дітей про випадки цькування у школах та інформувати учнів про захист їхніх прав.

Звертаємося до законних представників дітей: регулярні бесіди з дітьми про недопущення цькування мають стати звичкою. Діти повинні чітко знати, як зупинити кривдників; обов’язково розповісти батькам і вчителям про наміри або факти цькування; повідомити поліцію, службу у справах дітей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь