До уваги роботодавців: про оформлення трудових відносин з неповнолітніми працівниками

Дата: 19.06.2024 08:34

❗️Державна служба України з питань праці інформує: працевлаштування неповнолітніх працівників вимагає особливої уваги та дотримання певних вимог.

☝🏻Ось основні кроки, які необхідно виконати суб’єкту господарювання при оформленні трудового договору з неповнолітніми працівниками.

✅Роботодавець має отримати згоду батьків або опікунів: для працевлаштування осіб віком від 14 до 16 років необхідна письмова згода.

✅Працівники мають пройти медичний огляд. Неповнолітній працівник повинен пройти попередній медичний огляд і проходити регулярні періодичні огляди для збереження здоров'я.

✅Трудовий договір має оформлюватися у письмовій формі, з урахуванням всіх особливостей праці неповнолітніх. У договорі обов'язково вказуються умови праці, оплата та права працівника.

✅Під час воєнного стану письмовий трудовий договірроботодавець може не укладати, але видати наказ про прийняття дитини на роботу та повідомити органи Державної податкової служби – зобов'язаний.

✅В умовах воєнного стану роботодавець може запропонувати працівникові випробувальний термін, про що обов'язково має бути зазначено у наказі про прийняття на роботу.

✅До початку роботи неповнолітнього працівника роботодавець має провести інструктаж з безпеки праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони, а також визначити робоче місце та ознайомити з режимом роботи і трудовими обов’язками.

✅Допуск працівника до роботи без укладення належних трудових відносин заборонений!

Актуальна інформація з питань трудового законодавства: https://pratsia.in.ua/