Дата: 10.07.2024 10:21

Прес-анонс: Початок адвокаційної кампанії «Інклюзивні громади - об'єднані дії для захисту прав людей з інвалідністю та за їх участі».

➡️ 10 липня 2024 року у Мамаївській громаді стартує адвокаційна кампанія «Інклюзивні громади - об'єднані дії для захисту прав людей з інвалідністю та за їх участі».

🫶🏻Захід анонсований та організований: Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України у співпраці з ГО «Мрії особливих дітей» та Мамаївською сільською радою.

☝️Метою адвокатської компанії є створення інклюзивного та універсального ігрового простору для дітей у парковій зоні селища Лужани Мамаївської громади, що сприятиме доступності, безпеці та розвитку всіх дітей.

❤️Метою інклюзивного ігрового простору є обʼєднання зусиль для створення умов, що сприяють соціалізації та інтеграції дітей та молоді з інвалідністю в Мамаївській громаді.

💬 Згідно зі статистичними даними у Мамаївській громаді проживає понад 21560  жителів. З них понад 5 тисяч – це діти та молодь до 18 років, а з них майже 100  це діти з інвалідністю до 18 років та 150 молодь з інвалідністю, яка потребує суспільного повноцінного життя.

Розбудова інклюзивного суспільства – це тривалий процес, який охоплює різноманітні форми та інструменти, за допомогою яких привертається увага, а також стверджується поняття інклюзії як базової цінності розвиненого демократичного суспільства, в основі якого лежить ідея рівності.

Світ у дитинстві формується через гру, світ у молодечому віці формується через комунікацію і це, і інше потребують діти та молодь у певний проміжок часу. Розуміючи цю поблему на законодавчому рівні, було прийнято ряд державних програм, які мали б задовольнити потреби усієї категорії людства у цих напрямках.

Надзвичайно важливо, щоб доступність та інклюзивність дитячих майданчиків для дітей у тому числі з інвалідністю  в селах була в  пріоритетному напрямку у розвитку  громади.

Саме  тому батьки, що опікуються дітьми з інвалідністю  адвокатують питання створення інклюзивного простору на ігрових майданчиках та місцях відпочинку.

👌Адвокаційна компанія включає підготовчий етап та активності щодо створення інклюзивного ігрового майданчика .

За результатами роботи буде розроблено план та  рекомендації щодо створення інклюзивного середовища ,покращення рівня соціалізації та співпраця з місцевою владою щодо забезпечення інклюзивності та універсального дизайну. Окрім цього, в межах проекту планується провести «Флеш -моб», «Толоку» та інші заходи, спрямовані на підвищення обізнаності та залучення громади до вирішення проблем інклюзивності.

☎️Контактні особи:

Представниця НАІУ в Чернівецькій області: +380505005123 Валентина

Координаторка Проекту на рівні громади : т. +380953344242 Людмила

◦ Адвокаційна кампанія відбувається в рамках Міжнародного проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), Європейського Форуму інвалідності (EDF), Християнської місії незрячих (:.