Як підтвердити громадянство України для дітей, народжених за кордоном

Дата: 11.07.2024 08:17

☝🏻В умовах війни та вимушеної міграції мільйонів українців за кордон чимало наших співгромадян на чужині стають батьками та стикаються з питанням визначення громадянства дитини.

🛂Попри відому для багатьох країн практику автоматичного надання громадянства дітям  іноземців за  правом народження, для держави Україна  такі малята залишаються нашими громадянами. Адже в українському законодавстві громадянство особи пов’язується насамперед із громадянством батьків чи одного з них на момент народження.

📜Положення статті 7 нині чинного Закону України «Про громадянство України» від 18.01.2001застосовуються до осіб, які народилися після 1 березня 2001 року. Відповідно норм цього Законуособа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України.Тож місце народження особи не впливає на можливість набуття громадянства України: особа набуває громадянство України незалежно від того, народилася вона на території України чи за її межами.

🇺🇦Для набуття громадянства України один із батьків чи законний представник дитини можуть звернутися із заявою про набуття нею громадянства України за народженням до територіального підрозділу ДМС України за місцем проживання.

📄Після прийняття рішення про набуття громадянства України заявник отримує Довідку про реєстрацію особи громадянином України, яка подається для оформлення паспорта громадянина України тапаспорта громадянина України для виїзду за кордон.