Шановні мешканці Мамаївської територіальної громади!

Дата: 23.07.2024 14:37

Порядок оформлення й отримання дозвільних документів на будівництво об’єктів регламентовано Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” (далі – Закон), Порядком виконання підготовчих і будівельних робіт, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт” від 13.04.2011 р. № 466 (далі – Порядок виконання підготовчих і будівельних робіт), а також іншими нормативно-правовими актами.

На підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки можна здійснювати забудову присадибних, дачних і садових земельних ділянок.

Важливо зазначити, що проектування на підставі будівельного паспорта здійснюють без отримання містобудівних умов та обмежень. Для відповідних об’єктів, визначених законодавством, проект будівництва розробляють лише за бажанням замовника.

Право на виконання будівельних робіт на об’єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Для подання відповідного повідомлення замовнику (його уповноваженій особі) потрібно:

1. Отримати будівельний паспорт забудови земельної ділянки.

Документи для отримання будівельного паспорта щодо  будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратнихметрів, господарських будівель і споруд, забудовникуподаються уповноваженому органу з питань містобудування та архітектури з урахуванням вимог статті 26-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 року № 681:

- в електронній формі через електронний кабінет Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі - електронний кабінет) або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронним кабінетом, користувачем якої є замовник та відповідний уповноважений орган з питань містобудування та архітектури;

- у паперовій формі особисто замовником через центри надання адміністративних послуг.

До заяви на видачу будівельного паспорта додаються:

- копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію, або заповіту, у разі якщо речове право на земельну ділянку не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;

- копія документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, у разі якщо право власності на об’єкт нерухомого майна не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (у разі здійснення реконструкції, капітального ремонту);

-згода співвласника (співвласників) об’єкта нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці (у разі здійснення реконструкції, капітального ремонту) (за умови перебування у спільній власності);

- схема намірів забудови земельної ділянки (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо);

-проектна документація (за наявності);

- згода співвласника (співвласників) земельної ділянки на забудову (у разі розміщення нових об’єктів) (за умови перебування у спільній власності);

- інформація про наявність у межах земельної ділянки режимоутворюючих об’єктів культурної спадщини та обмеження у використанні земельної ділянки у разі здійснення нового будівництва об’єкта (за наявності).

Копії документів, що подаються для отримання будівельного паспорта, засвідчуються замовником (його представником).

2. За бажанням розробити проектну документацію на будівництво; у випадках, передбачених законодавством, провести її експертизу та затвердити цю документацію.

3. Оформити належним чином повідомлення про початок виконання будівельних робіт за формою згідно з відповідним додатком до Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, унісши до нього визначені законодавством відомості.

4. Не пізніше ніж за один календарний день до початку виконання підготовчих/будівельних робіт подати вказане повідомлення особисто або надіслати рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронну систему здійснення декларативних і дозвільних процедур у будівництві до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об’єкта. З цього моменту можна розпочинати будівельні роботи на об’єкті.

​Мешканці Мамаївської територіальної громади, якщо у вас виникають питання з приводу будівництва,  прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів рекомендуємо звертатися до сектору містобудування та архітектури відділу комунальної власності, житлово-комунального господарства та земельних питань апарату Мамаївської сільської ради за адресою: с. Мамаївці,  вул. Т.Шевченка, 91, 2 поверх.

Сектор містобудування та архітектури відділу комунальноївласності, житлово-комунального господарства та земельних питань апарату Мамаївської сільської ради