ПРОЦЕС ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОПОМІЖНИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ
Процес визначення потреби людини в допоміжних засобах реабілітації (ДЗР) – простий і швидкий для фахівців своєї справи. Він починається ще на першому етапі роботи з пацієнтом – під час первинного обстеження, яке проводить мультидисциплінарна реабілітаційна команда.
Однак людина, яка може отримати ці засоби не володіє такою інформацію і не є обізнаною у цій справі. Саме тому ця інформація обов’язково фіксується в індивідуальному реабілітаційному плані, поряд із метою реабілітаційних втручань, спрямованих на відновлення та, у разі неможливості відновлення, компенсацію втрачених фізичних функцій, покращення психологічного здоров’я та якості життя людини.
Варто розуміти, що ДЗР не відновлюють втрачені внаслідок хвороби чи травм навички людини. Вони змінюють середовище навколо людини, або допомагають виконати бажану дію попри незворотні або довготривалі анатомічні чи інші зміни. Тобто застосування допоміжних засобів реабілітації передбачає компенсацію, а не відновлення. Простою мовою: якщо ми кажемо про ампутацію, то слід розуміти, що втрачену кінцівку – не повернути. Натомість можна повернути такому пацієнту можливість ходити, бігати, жити звичайним життям із використанням допоміжного засобу реабілітації.
Багато установ та закладів має інформацію про застосування допоміжних засобів реабілітації, однак наше завдання разом з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, медичними заклади, установами соціального захисту та підприємствами поширити інформацію та розширити обізнаність населення в цьому напрямку.
Доступність та застосування допоміжних засобів реабілітації є частиною безбарʼєрного середовища, яке держава продовжує будувати в Україні, та інтенсивно впроваджує наша Мамаївська громада вже на цьому етапі.
Впевнені, що ця інформація буде корисною для багатьох жителів нашої громади і не тільки.